Homepage    O nás ve světě    Vyhledávání    Kontakt
  
 
 

Čísla fondů Amundi

Ceny fondů e-mailem nebo SMS

Aktuální ceny vybraných fondů

 
 
 
 
Navigace
   ON-LINE aplikace
   Přístup k elektronickým výpisům
   Formuláře ke stažení
   Často kladené dotazy
 
 
       Aktuality      
 

8.6.2018


Amundi komentář: Itálie - Fundamenty určují směr uprostřed politických zvratů

Po usazení vládní koalice a znovujmenování Conteho předsedou vlády stále visí ve vzduchu otázka, jak bude vypadat naplňování programu vlády, zejména co se týče dopadů na veřejné finance. Z makroekonomického hlediska se Itálii daří. V ekonomickém výhledu zůstávají analytici Amundi pozitivní, zároveň si však myslí, že současná situace může nabourat důvěru firem i zákazníků. Z finančního pohledu je hlavním problémem Itálie její vysoký vládní dluh. Dluh privátního sektoru je naopak jeden z nejnižších v eurozóně.


Komentáře zástupců Amundi Asset Management najdete zde


Zdroj: Amundi Asset Management

6.6.2018


Amundi komentář: Jak se vypořádat s měnícími se cenami ropy

Cílovou cenu ropy v následujících dvanácti měsících odhadujeme na 60–70 amerických dolarů za barel. Momentální cena se kvůli geopolitickým rizikům vyšplhala nad 70 dolarů. Tento růst ceny by však neměl mít dopad na inflaci, protože je pouze dočasný. Vyšší cena ropy má taktéž negativní vliv na kupní sílu domácností, zatímco společnosti se potýkají s poklesem ziskové marže. Přesto nevidíme riziko potenciální recese z důvodu zvyšující se ceny ropy, neboť se jedná o dočasný stav.

Komentáře zástupců skupiny Amundi Asset Management najdete zde


Zdroj: Amundi Asset Management

4.6.2018


Amundi komentář: Itálie směřuje k novým volbám

Aktuální situace v Itálii zůstává i nadále nestabilní a směřuje k novým volbám. Giuseppe Conte se vzdal svého mandátu k vytvoření vlády, a proto je dočasnou vládou pověřen ekonom Carlo Cottarelli. Tato vláda důvěru pravděpodobně nezíská a bude tak v čele do příštích předčasných voleb, které proběhnou zřejmě na podzim či nejpozději na začátku roku 2019. Celá situace vede ke zřetelné nejistotě na poli investic.

Pravidelné komentáře zástupců skupiny Amundi Asset Management najdete zde

Zdroj: Amundi Asset Management

25.5.2018


Globální investiční výhledy na měsíc květen

Pár mráčků se objevilo na evropském nebi (pokles důvěry a obchodních průzkumů, růst cen ropy). Na druhou stranu, většina signálů zůstává pozitivní pro Spojené státy, kde se očekává, že se ekonomika urychlí a bude podporována fiskálním stimulem. Pokud by došlo k posílení ekonomického oddělení mezi USA a eurozónou, pravděpodobně by to zdůraznilo rozdíly v měnové politice. Více v  PDF (AJ).

23.5.2018


Aktualizace Všeobecných obchodních podmínek a Informací pro zákazníky

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 23. května 2018 schválilo představenstvo společnosti Amundi Czech Republic Asset Management, a.s. (dále jen „Společnost“) aktualizované znění Všeobecných obchodních podmínek a Informací pro zákazníky a dále Obchodních podmínek pro obhospodařování a Informací pro zákazníky pro obhospodařování, na jejichž základě Vám Společnost poskytuje investiční službu obhospodařování (individuální portfolio management, produkty Rentiér 3S a U invest). Všechny tyto dokumenty nabydou účinnosti k 25. 5. 2018.

        Archiv ...

 
 

90 důvodů